01
Tem

ISO 27001 Bursa (BGYS) Sertifikası

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

ISO 27001 Bursa (BGYS) Sertifikası için hazırlanan bu bloğumuzda, Bursa’daki işletmelerim ISO 27001 (Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi) sertifikasını temin edebilmeleri için hazırlanması gereken dokümanlar, ISO 27001 belgesini nereden ve nasıl alacakları gibi temel bilgilendirmeler yapacağız.

Öncelikle ISO 27001 Standardı nedir? Kısaca bunu tanımlayalım.

“Bilgi güvenliği, siber güvenlik ve gizlilik koruması – Bilgi güvenliği yönetim sistemleri – Gereksinimler” şeklinde tanımlanan standarda göre uygun dokümantasyon ve uygulama yapan işletmelerin belgelendirildiği sürecin bütünüdür.

ISO 27001 sertifikasını kimler alır?

ISO 27001 belgesi iş yaptığınız müşteri isteği, katılacağınız bir ihale gerekliliği, satış pazarlama süreçleri, savunma sanayisi tedarikçi listesine girebilmenin bir gereği gibi süreçlere dahil olan işletmeler alabilmektedir.

ISO 27001 standardının şartları geneldir. Her kapasitedeki işletmeler ve sektörler için temin edilebilmektedir.

ISO 27001 sertifikası nereden alınır? 

TS EN ISO/IEC 17021-1’de yetkilendirilmiş kuruluşlarca alınabilmektedir.

ISO 27001 dokümantasyonu neleri içerir?

Demirkanat Mühendislik olarak dokümantasyon ve belgelendirme çalışmasını sürdürürken öncelikle faaliyet alanınız tespit edip buna göre ISO 2700 standardının gerekliliği olan dokümanları hazırlarız. Bunlardan bazıları;

Bilgi güvenliğine yönelik Varlık yönetimi, fiziksel güvenlik kontrolleri, erişim yetkilendirme süreçleri, işletim güvenliği, bilgi güvenliği ihlal olaylarının kayıt altına alınması, haberleşme güvenliği, risk yönetimi, eğitimler, Kriptografik Kontrollere ait prosedür, talimat, iş akışları, formlar hazırlanmaktadır.

ISO 27001 sertifikası kaç günde çıkar?

Belgelendirme süresini tespit etmek için işletmenin mevcut durumunu, mevcut fiziki şartları ve mevcut dokümanları belirlemek gerekir. Genellikle TÜRKAK akredite ISO 27001 belgesi 20-25 günde hazırlanırken. Yurtdışı akredite sertifika 5 iş günüde hazırlanmaktadır. Bu süreler işletmenizin mevcut yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Demirkanat Mühendislik olarak işlemlere nasıl başlarız?

ISO 27001 Bursa belgelendirme sürecine başlarken öncelikle ihtiyacınız olan sertifika akreditasyonunu tespit ederiz. Sertifika TÜRKAK akreditemi talep edilmekte, Yurtdışı akreditemi talep edilmekte? Tespit edilen akreditasyon dahilinde gerekli dokümantasyon çalışmasını başlatırız. Talep ettiğiniz akreditasyon şartlarını sağlarız ve akabinde belgelendirme sürecini tamamlarız.

Demirkanat Mühendislik olarak on yılı aşkın süredir, işletmelere ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sistem belgesi, ISO 27001 eğitimi, ISO 27001 dokümantasyon oluşturma süreçlerinde hizmet veriyoruz.

Bursa’da bulunan Bursa Organize Sanayi Bölgesi, belgesi Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi, Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi, Uludağ Organize Sanayi Bölgesi, İnegöl Organize Sanayi Bölgesi, İnegöl Mobilya Ağaç İşleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Kestel Organize Sanayi Bölgesi, Mustafa Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi, Mustafa Kemalpaşa – Mermerciler Organize Sanayi Bölgesi, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi, Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi, Bursa İhtisas Deri Organize Sanayi Bölgesi, TOSAB Bursa Tekstil Boyahaneleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Kayapa Organize Sanayi Bölgesi, Yenice Organize Sanayi Bölgesindeki işletmelerin gerek ihracat gerekse iç piyasada ülkemize ciddi katkılar sağladığının farkındayız. Şirketlerin bu denli katkılarına kayıtsız kalmıyor ISO 27001 belgelendirme süreçlerinde Bursa firmalarına katkı sağlamaya devam ediyoruz.

İşlemelere Başlamak İçin: Vergi levhası, imza sirküsü, faaliyet belgesi, kuruluş gazetesi ve son ay sgk hizmet listesi yeterlidir. Yaptığımız tüm çalışmalar işletmenizin bağlı olduğu yönetmelik ve standartlara göre yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerinizi Aşağıdaki Formdan Gönderin Biz Sizi Arayalım!