14
Haz

FDA Kayıt Danışmanlığı

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

FDA kaydı danışmanlık hizmetimizin detaylarını ve FDA kaydının nasıl yapılacağı ile ilgili daha detaylı bilgiye bu bloğumuzu okuyarak sahip olabilirsiniz. Bu bloğun sonunda FDA kaydı nedir? FDA kaydı nasıl yapılır, FDA kaydı nasıl sorgulanır? FDA belgesi nedir? FDA açılımı nedir? Sorularına yanıt bulmuş olacaksınız.

Öncelikle FDA belgesi nedir? Bunan bahsedelim;

En kısa ve net cümle ile açıklarsak ABD’nin belirlediği ürün grupları için FDA kaydı olmayan ürünlerin ülke sınırları içerisine alınmaması durumudur. Ülke dışından ihraç edilen ürünleri kontrol altına alabilmek için uygulanan bir işleyiş de diyebiliriz.

Bu ürünlerin nelerdir diye soracak olursanız; ABD sağlık bakanlığı bunları şu şekilde tanımlıyor;

Sektörel olarak belirtirsek, Biyolojik ürün, Tıbbi cihaz, Gıda, İlaç, Kozmetik, Veteriner Ürünleri, Tütün ürünleri bunlara örnek olarak verebileceğimiz guruplardan bazılarıdır.

Birazda Ürün bazlı tarif edin derseniz de; Su, besin katkı maddeleri, aşılar, kan ürünleri, doku ürünler, diş cihazları, mikrodalga ürünleri, oje, parfüm, hayvan gıdaları, sigara, alkol en sık yaptığımız ürün guruplarına girmektedir.

FDA Belgesi almasam ne olur?

FDA belge kaydı için kapsama giren ürünler kayıt edilmez ise ABD limanlarından ürünler el koyulmakta olup ihracatınıza izin verilmemektedir. Bu konu ticari güven kaybı ve maddi zararlara sebep olabilmektedir.

FDA Açılımı nedir?

(US Food and Drug Administration) baş harfleri ile kısaltılmış olan FDA Amerika Birleşik Devletinde sağlık bakanlığına bağlı bir kuruluştur. FDA ya bağlı olan ürün guruplarının güvenlik, emniyet ve ABD halkının sağlığını korumayı hedef edinen bir yapıdır.

FDA Belgesi kaç günde çıkar?

FDA belgesi ürün gurubunuza ve göndermiş olduğunuz dokümanların tam olmasına bağlı olarak ortalama 8-10 iş günüde çıkmaktadır. Aslında bu sürede kayıt işleminiz gerçekleşmekte olup ihracat anlamında önünüz açılmaktadır. Fiziki olarak belgenin size ulaşması iki, üç ayı bulabilmektedir. Bu noktada tarafınıza ileteceğimiz kayıt numarası önemlidir. Kayıt numarası ile ihracat sürecinizi zaten ilerletebilirsiniz.

FDA belgesi için gerekli evraklar nelerdir?

FDA kaydınızı gerçekleştirebilmemiz için bizlere vergi levhası, imza sirküsü, faaliyet belgesi, ürün görselleri, ürün açıklaması, ürün seri kodları ve onaylı sözleşmemizi göndermeniz yeterli olmaktadır.

Bu bilgiler süreci ilerletmemiz için yeterli olmaktadır.

Demirkanat Mühendislik olarak çalışmalarımız yasal, akredite ve FDA sisteminden sorgulanabilir şekilde aksiyon almaktayız.

Biz ne yapıyoruz?

Demirkanat Mühendislik olarak biz 7 yılı aşkın süredir işletmelerin ABD pazarına girebilmeleri için ürünlerinin FDA kaydının doğru yapılması, sistemden sorgulanabilmesi ve FDA belgesinin ucuz, uygun maliyetlere çıkartılabilmesine yardımcı oluyoruz. Örnek sertifika, daha detaylı bilgi veya hizmet teklifi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Son olarak sizlerde eğer FDA kaydı nasıl yapılır? FDA belgesi nasıl alınır? FDA sorgulaması nasıl yapılır? FDA kayıt ücreti? FDA kategorileri nelerdir? FDA nedir? FDA onayı nedir? FDA alınması gereken ürünler nelerdir? Sorularına cevap arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İletişim Bilgilerinizi Aşağıdaki Formdan Gönderin Biz Sizi Arayalım!