04
Haz

Hava Tankı Periyodik Kontrol Ankara

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

Üretim veya hizmet faaliyetlerini sürdüren şirketlerin kullandığı ekipmanlar için periyodik kontrol yapması gerekmektedir. Kaldırma ekipmanlarının kontrolü, basınçlı kap ve kazanların kontrolü, elektrik ve topraklama ölçüm hizmeti vermeye devam ediyoruz. Periyodik kontroller piyasada genellikle periyodik test, periyodik muayene, periyodik ölçüm şeklinde de bilinmektedir.

 

Hava tankı Periyodik kontrol nedir?

TÜRKAK’tan akredite kuruluşlarca yapılabilen, ekipmanın cinsine göre belirlenmiş sürelerde ürünün test edilmesi durumudur. Hava tankında marka, tip, seri no, kapasite, ventil atma basıncı, işletme basıncı gibi başlıklar incelenir.

 

Hava tankı Periyodik kontrol çalışmasında neler kontrol edilir?

Hava tankının teknik özellikleri değerlendirilir. Akabinde kaynak dikişleri, drenaj durumu, flanş durumu, ilave yama olup olmadığı, hava giriş çıkış bağlantıları gibi konular TS 1203 EN 286-1, TS 1203 EN 286-1/A2 standartlarına göre değerlendirilir.

 

Hava tankı Periyodik kontrol hangi standartlara göre yapılır,

Tarafımızca yapılan kontroller Basit Basınçlı Kaplar Yönetmeliğinde yer alan ve bu Yönetmelik hükümlerine aykırı olmayan hususlar saklı kalmak kaydıyla ilgili standartlarda belirtilen kriterlere göre yapılır.  TS 1203 EN 286-1, TS 1203 EN 286-1/A2 standartlarında belirtilen kriterlere uygun olarak yapılır.

Hava tankı Periyodik kaç günde yapılır,  

Temel olarak periyodik kontrol hizmetlerinin süresi firmanın kapasitesi, ekipman sayısı, firmanın bulunduğu şehir ve lokasyon sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi için teknik uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

 

Hava tankı periyodik kontrolden önce nelere dikkat etmeliyiz?

Çalışma yaptığımız firmaların başvuruları alındıktan sonra, denetim öncesi aşağıdaki başlıkların gözden geçirilmesinde fayda bulunmaktadır,

Basınç su tesisatı kaçak olup olmadığı,

Start, stop kullanılabilirliği,

Etiket deformasyonu,

Hava tankının konumu, korunak sistemi,

Aydınlatma sistemi,

Kaynak dikişlerinin deformasyonu,

 

Demirkanat Mühendislik olarak işlemlere nasıl başlarız?

Hava tankı Periyodik muayene sürecine başlarken öncelikle kontrolü yapılacak ekipmanları tespit ederiz.

Tespit edilen ekipman için kontrol günü belirleriz,

Planlanan gün ve saate yetkili personellerimiz işletmede hazır bulunur,

Periyodik ölçüm kriterlerine göre gerekli testler ekipmanlara uygulanır,

Kritere uymayan ekipmanlar için revizyon bildirimi yapılır,

Standart kriterine göre uygun olan ekipmanlar için TÜRKAK dan akredite rapor düzenlenir,

 

Tüm Türkiye başta olmak üzere Ankara’da bulunan Ostim, Başkent OSB, Sincan OSB, Kazan, Keresteciler Sanayi, Malıköy OSB’deki işletmelerin gerek ihracat gerekse iç piyasada ülkemize ciddi katkılar sağladığının bilincindeyiz. Şirketlerin bu denli katkılarına kayıtsız kalmıyor periyodik kontrol ve raporlama süreçlerinde işletmelere hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

Ankara’dan bizlere ulaşan şirketlere özel periyodik kontrol ihtiyaçlarında ekonominin gerektirdiği bakış açısını da dikkate alarak %15 indirim uyguluyoruz.

Yaptığımız tüm çalışmalar ekipmanınızın bağlı olduğu yönetmelik ve standartlara göre yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerinizi Aşağıdaki Formdan Gönderin Biz Sizi Arayalım!