27
Mar

TS 12427 Belgesi

Demirkanat Belgelendirme Hizmetleri

TS 12427 Standardı Nedir?

TS 12427 Standardı, Türk Standartları Enstitüsü tarafından Mayıs 2016 yılında yayınlanmış Oyun spor ve av amaçlı alet ve makinelerin hizmet eri belgelendirmesi üzerine yayımlanmış kuralları açıklayan ve şartları belirleyen bir dokümandır.

TS 12427 Hyb Belgesi Nasıl Alınır?

Standardın istemiş olduğu fiziki ve dokümantasyon şartlarını sağlamak kaydı ile bu belgeye sahip olabilirsiniz.

TS12427 Hyb Belgesini Neden Almalıyım?

Standardın istemiş olduğu şartların uygunluğun beyan edilmesi durumunda şirketlere verilen belge ise Hizmet Yeterlilik Belgesidir. Bu belgeye sahip olarak satış ve pazarlama faaliyetlerinizin artması, kamu ihalelerine giriş sağlayabilmesi ve hizmet yerinizin TSE’ ye göre standartlaşmış olursunuz.

Sertifikaya Kaç Yıl Geçerlidir?

TSE HYB belgesi 3 yıl geçerlidir. Ancak her sene standart şartlarını sağlayıp sağlamadığınız TSE tarafından ara denetim yapılarak incelenir.

TS 12427 Belgesini Alabilmek İçin Kaç Personelim Olması Gerekli?

TS 12427 Standardının 4. Sayfasındaki “Ana firma/marka sayısına göre asgarî personel sayısı” tablosuna göre 4 skala bulunmaktadır. Ana marka/firma sayısı 1-2 ise min. 4 personel istenirken, Ana marka/firma sayısı 9-10 arasındaysa Min. 9 personel istenmektedir.

Biz Ne Yapıyoruz?

Demirkanat Mühendislik olarak biz şirketinizi ilgili standarda göre denetime hazırlıyoruz. Şirketinizde ön inceleme yaparak standardın istemiş olduğu asgari fiziki şartları size bildiriyoruz. Siz bunlarla ilgilenirken biz dokümantasyon şartlarını yerine getiriyoruz. Tüm bu şartlar sağlandıktan sonra denetim organize edip belgelendirme sürecini tamamlıyoruz. Ayrıca denetime eşlik edip belgenizin çıkana kadarki tüm süreçlerde şirketinizin yanında hizmet vermeye devam ediyoruz.

İletişim Bilgilerinizi Aşağıdaki Formdan Gönderin Biz Sizi Arayalım!