27
Haz

CE Belgesi Bursa – 2006/42/AT/ Makine Emniyet Yönetmeliği

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

CE Belgesi Bursa – 2006/42/AT/ Makine Emniyet Yönetmeliği başlıklı bu bloğumuzun detayında CE Belgesinin 2006/42/AT/ Makine Emniyet Yönetmeliğine göre nasıl alınabileceği, CE belgesi fiyatı, CE belgesinin nereden alınabileceği, CE belgesi veren yetkili kuruluşlar hakkında temel bilgilendirme sağlayacağız.

Öncelikle CE belgesi nedir? Bunu kısaca tanımlayalım.

CE belgesi en basit haliyle ürününüzün ülkelerarası serbest dolaşımını sağlayan bir sertifikadır. CE sertifikasını ürünlerine almış olan işletmeler, ürünlerinin asgari seviyede güvenlik, çevre ve sağlık şartlarını yerine getirmiş sayılır.

CE belgesine sahip olan ürünler tüm dünya ülkelerinde serbest dolaşım hakkı kazanır. Aslında CE belgesi ürünlerinizin pasaportudur da diyebiliriz.  

CE Belgesi Kaç Günde Çıkar?

CE belgesinin teslim süresini belirlerken ürün gurubu ve bağlı olunan yönetmeliğe göre değişkenlik gösteren faktörler bulunmaktadır. Yapılacak test ve teknik dosyanın hazırlanma sürecine bağlı olarak ortalama akredite CE belgesi 4-6 hafta içinde teslim edilmektedir.

CE Belgesi hangi ürünlere alınır?

CE belgesi her ürüne alınamamaktadır. CE işareti iliştirilmesi gereken ürünler ilgili direktiflerce tanımlanmıştır. Kısaca aktif olarak CE belgelendirme taptığımız sektörlerden bazıları aşağıdaki gibidir.

 

Asansör ve Asansör ekipmanları Gaz yakan cihazlar Basınçlı ekipmanlar (kaplar)
Makineler Kişisel koruyucu ekipmanlar Tıbbi cihaz ve ekipmanları
Ölçüm aletleri Patlayıcı ortamlarda kullanılan cihazlar İnşaat malzemeleri ve ekipmanları

 

CE Sertifikası nasıl alınır?

Kısaca belirtmek gerekirse Biz CE belgesi alacağımız danışanlarımızın ürünlerine yönelik ilk önce yönetmelik ve ürünün bağlı olduğu standartları belirleriz. Akabinde ürünün bağlı olduğu standartlara yönelik test ve raporlama çalışması yaparız. Ürünün test sonuçları ilgili standart kriterler içindeyse ürüne yönelik teknik dosya hazırlarız. Teknik dosya içeriği ile ilgili blog yazımıza https://demirkanat.com.tr/ce-belgesi-teknik-dosya.html linkinden ulaşabilirsiniz. Teknik dosya hazırlandıktan sonra uygunluk beyanını firma ve ürününüze yönelik hazırlarız. Bu aşamadan sonra hazırladığımız etiketi ürüne iliştirebilmektesiniz. 

Demirkanat Mühendislik Olarak Biz Ne Yapıyoruz?

Demirkanat Mühendislik olarak, ürününüze yönelik CE belgesi, CE teknik dosya hazırlama, CE belgesi testlerini yapılması, CE belgesi için ürünün ilgili yönetmelik ve standartlarının tespit edilmesi, CE etiketinin hazırlanması hizmet veriyoruz. Örnek sertifika, referanslarımız, detaylı bilgi veya hizmet teklifi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Bursa’da bulunan İnegöl organize sanayi bölgesi, Nilüfer organize sanayi bölgesi, Bursa organize sanayi bölgesi, Kestel organize sanayi bölgesi, Hasanağa organize sanayi bölgesi, Kentsel organize sanayi bölgesindeki işletmelerinin gerek ihracat gerekse iç piyasada ülkemize ciddi katkılar sağladığını biliyoruz. Bu sanayideki işletmelere odaklanarak bize katkı sağlamaya devam ediyoruz.

Yaptığımız tüm çalışmalar ürününüzün bağlı olduğu yönetmelik ve standartlara göre yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerinizi Aşağıdaki Formdan Gönderin Biz Sizi Arayalım!