28
Ara

CE Belgesi İstanbul

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

CE belgesi İstanbul içerikli bloğumuzda CE belgesinin süreçleri anlatırken, CE belgesi nasıl alınır, CE işareti nedir, CE belgesinin fiyatı nedir, onaylanmış kuruluş nedir ve CE belgesi ile ilgili danışanlarımızın sıkça sordukları konulardan bahsedeceğiz.

Öncelikle CE belgesi Nedir? Bundan kısaca bahsedelim.

Dünyada ihraç edilen her üründe CE işareti görürüz. Yaşantımızda da elektronik eşyalar, oyuncaklar, makine ekipmanlar, medikal cihazlar, yapı malzemeleri gibi ürünlerin üzerinde gömeniz muhtemeledir. Hiçbir yerde görmedim derseniz şuanda kullandığınız mause veya PC altına baktığınızda görmüş olursunuz. Bu işaret satılan ürünlerin minimum güvenlik, sağlık ve çevre anlamında asgari kriterlere uygun olduğunu denetlendiğini ifade etmektedir. İşte bu örnek verdiğimiz ürünler, üzerinde CE işareti olan ekipmanlar ilgili yönetmelik ve standartlara uygun üretildiğini beyan eden, bağlı bulunduğu yönetmeliğe göre testleri yapılan ürünlerdir diyebiliriz.

CE belgesine sahip olan ürünler tüm dünya ülkelerinde serbest dolaşım hakkı kazanmaktadır. Başka bir değişle CE belgesi ürününüzün pasaportudur. Ürettiğiniz ülke dışına satışını yapabilmeniz için alınması gerekmektedir.

 

CE Belgesi Nasıl Alınır?

Ürettiğiniz ürüne CE belgesi alabilmeniz için ilk önce belgeyi alacağınız kuruluşu tespit etmeniz gerekir. Ülkemizde bu alanda hizmet veren bir çok belgelendirme kuruluşu mevcuttur. Ürününüze CE belgesi alabilmeniz için ürünün tabii olduğu bir yönetmelik olması gerekir. Olmaması durumunda alternatif belgelendirme yöntemleri bulunmaktadır. Bu konu bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. Tamam şimdi ürün hazır, belgelendirme kuruluşu bulundu bundan sonraki süreç ürününüzün teste alınmasıdır. Ürün test edildikten sonra, teknik dosyanız incelenir, uygunsuzlukların olmaması durumunda CE belgesine sahip olursunuz.

 

CE Belgesi Teknik Dosya İçeriği Nedir?

Öncelikle belirtmemizde fayda gördüğümüz bir konu, İşletmelerin ürettikleri ürüne yönelik, temel gerekliliklerin, test raporlarının ve aşağıdaki belirtilen dokümante bilgileri hazırlandıktan sonra 10 yıl süreyle işletme bünyesinde saklanması gerekmektedir.

Teknik dosya içerisinde bulunması gereken dokümantasyonların bazıları şu şekildedir;

Üretici bilgileri, firma belgeleri, ürün tanımı, ürün kullanım kılavuzu, ürün görselleri, üretim standartları, proses numaraları, risk analizi, test raporları, ilgili yönetmelik bunlardan bazılarıdır. Her yönetmeliğe göre bu konu farklılık göstermektedir. Ürününüze yönelik daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

 

 

CE Belgesi Etiketi Nasıl Olmalıdır?

Tüm süreçleri tamamladıktan sonra artık ürününüze CE işaretini iliştirebilirsiniz,

Ürün etiketinde belirtilen bilgiler net ve okunabilir olmalıdır. İliştirebileceğiniz CE işareti silinmez olmalıdır. CE işaretini dikey olarak damgalamalısınız. CE işareti 5mm’den küçük olamaz. Eğer ürününüz küçük ve etiket yapıştırılması zor bir grupsa direk ürüne CE işaretinin iliştirebilirsiniz.

Ürününüz için halihazırda işletmenizi kendi etiketi olması durumunda bu etiketin her hangi bir yerine de CE işaretini iliştirebilirsiniz.

 

CE Belgesi Kaç Günde Çıkar?

Bu konu ürün gurubu ve bağlı olunan yönetmeliğe göre değişkenlik göstermektedir. Yapılacak test ve teknik dosyanın hazırlanması sürecine bağlı olarak ortalama akredite CE belgesi 4-6 hafta sürebilmektedir. Bazı durumlarda tercih edilmesi durumunda alternatif olarak bir haftada çılan sertifikalarda olabilmektedir. Daha detayı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

 

Biz Ne Yapıyoruz?

Demirkanat Mühendislik olarak 7 yılı aşkın süredir, işletmelere CE belgesi, CE teknik dosya hazırlama, CE belgesi testlerini yapılması, CE belgesi için ürünün ilgili yönetmelik ve standartlarının tespit edilmesi alanlarında hizmet veriyoruz.

Örnek sertifika, referanslarımız, detaylı bilgi veya hizmet teklifi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da bulunan ikitelli osb, dudullu osb, beylükdüzü organize sanayi bölgesi, İstanbul Anadolu yakası organize sanayi bölgesi, birlik osb, tuzla osb firmalarının hem ihracat hem de iç piyasada ülkemize son derece iyi katkılar sağladığını biliyoruz. Bu sanayilerdeki işletmelere odaklanarak bize fayda sağlamaya devam ediyoruz.

İstanbul’dan bizlere ulaşan işletmelere özel CE belgesi ihtiyaçlarında ekonominin gerektirdiği bakış açısını da dikkate alarak %20 indirim uyguluyoruz.

Yaptığımız tüm çalışmalar ürününüzün bağlı olduğu yönetmelik ve standartlara göre yapılmaktadır.

İletişim Bilgilerinizi Aşağıdaki Formdan Gönderin Biz Sizi Arayalım!