29
Ağu

COC Belgesi Kongo

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

COC belgesi Kongo başlıklı bu blog devamında yaptığınız ihracat kapsamında sizden talep edilebilecek COC (Certificate Of Conformity) belgesini nasıl alacağınız ve Kongo’ya yapılan ihracatta COC belgesi alabilmek için yapılacak çalışmaları adım adım beliriyoruz.

Öncelikle COC belgesi nedir bunu tanımlayalım,

Kongo Demokratik Cumhuriyetine yaptığınız ihracat için alınan COC belgesi ihracat uygunluk belgesidir.

En özet hali ile ürünlerinizin karşı gümrükten içeri alınması için gereken bir sertifikadır. COC belgesi ile ilgili süreçleri başlatırken ürünlerin gönderilmemiş olması önemlidir.

 

COC belgesi kaç güne çıkar?

COC belgesi ile ilgili hizmet süresini belirlemeden önce ürün grubunuz, ürününüzün GTIP kodu ve ürününüze yönelik test raporlarını incelemek gerekir. Genel olarak bir süre vermek gerekirse, işlemlere başlamak için gerekli bilgi, belge ve dokümanların tam olması durumunda 4-6 iş günü içinde süreç tamamlanabilmektedir.

COC belgesi nereden alınır?

Demirkanat Mühendislik olarak on yılı aşkın süredir COC belgelendirme hizmet veriyoruz. Kongo’ya yapacağınız ihracat kapsamında Certificate of Conformity belgesini Demirkanat Mühendislik’den temin edebilirsiniz.

COC belgesi hangi ülkelerden istenir ?

Kongo dışında aşağıdaki ülkelere ihracat yapıyorsanız COC sertifikasına ihtiyacınız olabilir, ihracat yapacağınız ülke için ürününüzün COC kapsamında olup olmadığını bizlerle iletişime geçerek teyit edebilirsiniz.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti dışında COC gerekebilecek ülkeler;

-Cezayir Coc Sertifikası

-Bangladeş Coc Sertifikası

-Birleşik Arap Emirlikleri Coc Sertifikası

-Ekvator Coc Sertifikası

-Endonezya Coc Sertifikası

-Fas Coc Sertifikası

-Fildişi Coc Sertifikası

-Gabon Coc Sertifikası

-Gana Coc Sertifikası

-Irak Coc Sertifikası

-Uganda Coc Sertifikası

-Kamerun Coc Sertifikası

-Libya Coc Sertifikası

-Mısır Coc Sertifikası

-Suudi Arabistan Saso Sertifikası

-Mozambik Coc Sertifikası

-Nijerya Coc Sertifikası

-Tanzanya Coc Sertifikası

-Zenzibar Coc Sertifikası

-Zimbabwe Coc Sertifikası

COC Belgesi Kongo için test raporu olmazsa ne olur?

COC Belgesi Kongo (Certificate Of Conformity) Belgesini alabilmeniz için ürünlerinizin bağlı bulundukları standartlara göre test raporu olması beklenmektedir. Test raporu olmayan işletmelere öncelikle ürünlerini test ederek işlemlere başlıyoruz. EN 17065’den onaylı test raporu hazır olduktan sonra sertifika aşamasına geçilmektedir.

Kongo (Certificate Of Conformity) belgesi için biz ne yaparız?

Demirkanat Mühendislik olarak on yılı aşkın süredir şirketlere (Certificate Of Conformity) belgesi sağlıyoruz. COC belgesi ile ilgili bizimle iletişime geçen işletmelerden işlemlere başlamak için talep edeceğimiz dokümanları olacaktır.

Proforma fatura, paket listesi, konşimento, FDI bunlardan bazılarıdır. Her ülkeye göre talep edebileceğimiz dokümanlar değişkenlik gösterebilmektedir. Bilgiler bize ulaştıktan sonra ürünleri fiziki olarak görmeye geliriz. Bu gözetim sırasında olması zorunlu ürün etiketlerinizin görülmesi gerekir. Etikette zorunlu yazılması gereken maddeler vardır. Bu etiketin olmaması gözetimin iptal edilmesine ve bir kez daha organizasyon yapılıp gözetim yapılmasına sebep olur. 2. Gözetim yeni bir maliyet olarak karşınıza çıkabilir.

Demirkanat Mühendislik olarak yılların verdiği tecrübe, yüzlerce COC çalışması ve farklı ürün gruplarına yönelik hizmet verdiğimiz için siz ihracat organizasyonunuzu yaparken biz COC belgesi ile ilgili tüm süreci yönetiyoruz. Hizmet teklifi veya daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgilerinizi Aşağıdaki Formdan Gönderin Biz Sizi Arayalım!