24
Ağu

ERADIS kaydı nedir? Eradis kaydı nasıl yapılır?

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

ERADIS kaydı ile ilgili demiryolu sektörüne ürün, hizmet, teknik servis gibi faaliyetlerde bulunan işletmelere fayda sağlamaya devam ediyoruz. Bu bloğumuzda işletmelerin “European Union Agency For Railways” olarak bilinen AVRUPA BİRLİĞİ DEMİRYOLU AJANSI’ na nasıl kayıt yapılacağı ile ilgili konulara yer vereceğiz. Bu bloğun sonunda aşağıdaki sorulara cevap almış olacaksınız.

 

-ERADIS nedir?

-ERADIS sistemine nasıl kayıt yaptırabilirim?

-ERADISE’ e kayıt olmadan TCDD’ye ürün/hizmet verebilir miyim?

-ERADIS’e neden kayıt olmalıyım?

-ERDADIS odit raporu nedir?

-Sizden nasıl hizmet alabilirim?

 

Muhtemel tüm bu sorularınıza istinaden öncelikle ERADIS nedir ondan bahsedelim.

ERADIS; Avrupa Demiryolu Ajansı Birlikte Çalışabilirlik ve Güvenlik Veri tabanı olarak bilinmektedir.

Bu veri tabanına üye 30 ülke bulunmaktadır. Türkiye’de ERADIS’ e üye ülkeler arasındandır. Bu sebeple TCDD (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları)’na hizmet verecek işletmelerin bu sisteme kaydı öncelik olmaya başlamıştır.

TCDD bu sisteme kayıt olması sebebiyle; Demiryolu işletmeleri AT yönetmeliği 1371/2007 Madde 28.2.’ ye göre Demiryolu işletmeleri, hizmet kalite standartlarında yansıtıldığı şekilde kendi performanslarını izleyecektir. Demiryolu işletmeleri, yıllık raporlarıyla birlikte her yıl hizmet kalitesi performanslarına ilişkin bir rapor yayınlayacaklardır. Hizmet kalitesi performansına ilişkin raporlar, demiryolu işletmelerinin internet sitesinde yayımlanır.

 

Peki bu sisteme nasıl kayıt yapabilirsiniz?

Yedi yılı aşkın süredir belgelendirme, kayıt ve danışmanlık faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyoruz.

EMC sertifikası, test, analiz ve tarafımızca hazırlanacak teknik dosya ile ERADIS kayıt işlemi için aksiyon alıyoruz. Bu sisteme işletmenizi kaydederek TCDD’ ye ürün yad a hizmet sunumu gerçekleştirebilirsiniz.

TCDD ihalelerinde ERADIS kaydı istenebilmektedir.

ERADIS kaydı yapmadan ürü hizmet sunumu yapabilir miyim?

TCDD vagon bakım onarım süreçleri gibi birçok alanda ERADIS kaydı ile birlikte ODIT raporunuzu teklifiniz ile birlikte istemektedir. ODIT raporu olmayan işletmelerin ihale süreçlerinde kayba uğramaları söz konusu olabilmektedir.

 

ODIT rapor nedir?

Tarafımızca yapılacak çalışmaların sonucunda sürecin olumlu ilerlemesiyle kayıt sürecinden önce ortaya çıkan denetim raporudur.

 

Biz ne yapıyoruz?

Demirkanat Mühendislik olarak 7 yılı aşkın piyasa ve saha tecrübemizle işletmelere ERADIS kaydı, EMC belgelendirme, risk analizi, prosedürlerin hazırlanması, EMC belgesi alanlarında raporlama ve belgelendirme hizmeti vermeye devam ediyoruz. Örnek sertifika ya da hizmet teklifi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Son olarak eğer sizde; ERADIS kaydı nedir? ERADIS açılımı nedir? ERADIS nedir? Eradis kaydı örnek, Eradis kayıt süreci, Odit raporu? ERADIS kaydı kaç günde çıkar? Eradis kayıt fiyat? Eradis ücreti? sorularına cevap arıysanız bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgilerinizi Aşağıdaki Formdan Gönderin Biz Sizi Arayalım!