21
Tem

Konya ISO 9001 belgesi

Demirkanat Belgelendirme Hizmeti

Konya ISO 9001 belge Hizmetiyle Konya’daki işletmelere hizmet vermeye devam ediyoruz. 31 ilçeyi bünyesinde barındıran Konya ili, ülkemizde üretim ve ihracat anlamında enerjisi yüksek projelere imza atmaya devam etmektedir. Bizde Demirkanat Mühendislik olarak bu bölgeye mercek tutuyor Konya’da belgelendirme faaliyetlerimize devam ediyoruz. Konya OSB, Akşehir OSB, Çumra OSB, Ereğli OSB, Konya 1. OSB, Ilgın OSB, ISO belge çalışması yaptığımız sanayilerin başında gelmektedir.

İşletmenize alacağınız ISO belgeleri Türkak ya da Yurtdışı akreditasyona sahip olabilir.

Türkak akredite alacağınız ISO belgeleri için Kosgeb desteğinden %70 oranında geri ödeme talep edebilirsiniz.

ISO belgeleri ne işe yarar?

Öncelikle belirtmekte fayda görüyoruz ki ISO 9001 belgesi gönüllülük esaslı alınır. Yasal bir zorunluluğu yoktur. Ancak bazı satın almalar, ihaleler, ihracatlar için ISO 9001 başvurusu önem arz edebilmektedir.

ISO 9001 belgesi büyük yada küçük ölçekli fark etmeden tüm işletmeler için alınabilir. Bazı sektörler için farklı belgelendirmeler bulunmaktadır.

Örneğin: ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, savunma sanayisi, medikal üreticileri, gıda üreticileri, hizmet verenler için alınabilir. Ancak gıda üreticileri için özellikle alınması gereken ISO 22000 Gıda güvenliği yönetim sistemi alınabilmektedir.

Ya da ISO 13485 belgesi Tıbbi cihaz üreticilerinin alması gereken bir belge gibi farklılıklar oluşabilmektedir. ISO Belgelerini almanız kurumsallaşmanız ve piyasada rakiplerinize karşı yer edinebilmeniz için önemlidir.

 

ISO belgelerini kim verir?

Öncelikle bilmemiz gereken konu ISO 9001 belgesini ya da diğer ISO sertifikalarını veren firmanın Akredite bir kuruluş olduğuna dikkat edilmelidir.

Bulduğunuz firmanın akreditesi olabilir ancak sizin faaliyet gösterdiğiniz alanda EA, NACE kodunda yetkisi olmayabilir. Buna dikkat edilmesi gerekir.

Firmaların akredite olup olmadığını https://secure.turkak.org.tr/kapsam/search linkinden sorgulayabilirsiniz. Burada olan firmalar Türkak tarafından akredite kuruluştur.

Türkak gibi Yurtdışı akredite firmalar da bulunabilmektedir.

Demirkanat Mühendislik olarak 7 yılı aşkın süredir ISO belgesi alanlarında işletmeleri belgelendirmeye devam ediyoruz. Müşteri talebi ya da ihalelerinizde sizden istenilen belgeler için bizimle çalışma yapabilirsiniz. Örnek sertifika, referanslarımız ya da hizmet teklifi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

ISO 9001 Belgesi için başvuru evrakları nelerdir?

Türkak ya da Yurtdışı akreditasyon fark etmez ISO 9001 kalite yönetim sistemi belge başvurusunu yaparken aşağıdaki bilgilere talep edilir.

Belgelendirme başvuru formu,

Son yıl vergi levhası,

Ticaret sicil gazetesi,

Son gazete (Tadil varsa)

İmza sirküleri,

Faaliyet belgesi,

Son ay sgk listesi,

Belge kapsamı,

ISO 9001 Başvurusu yapmadan önce hazır olması gereken dokümanlar nelerdir?

ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi 10 maddeden oluşmaktadır. Dolayısı ile belge başvurusu yaptığınız belgelendirme kuruluşu işletmenizi bu 10 madde üzerinden denetleyecektir.

Belgelendirme denetimini organize etmeden önce ISO 9001 sistem dokümantasyon evraklarınızın hazırlanmış 6 ay süre ile de işletilmiş olması beklenmektir. Yani ISO 9001 başvurusu yapmadan önce kalite dokümanlarınızı hazırlamanız gerekmektedir.

ISO 9001:2015 dokümanları nelerdir?

ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi için asgari olarak aşağıdaki dokümanları içermelidir.

Kalite el kitabı, prosedürler, talimatlar, prosesler, iş akış şemaları, formlar, uygulamalar bunlardan bazılarıdır. İşletmenize özgün ISO 9001 sistem kurulumu, işletmenize uygun ISO 9001 belgelendirme çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konya ISO 9001 Belge çalışmalarında Konya’daki işletmelere özel %20 indirim uyguluyoruz.

İletişim Bilgilerinizi Aşağıdaki Formdan Gönderin Biz Sizi Arayalım!