07
Mar

TS EN 10219-1 Belgelendirme Süreci

Demirkanat Belgelendirme Hizmetleri

10219-1 Belgesi Nedir?

TS EN 10219-1 standardı TSE tarafından yayımlanmış dikişli ve dikişsiz, alaşımsız ince taneli çeliklerden soğuk şekillendirilerek kaynak edilmiş ürün gruplarını kapsamaktadır. Belgelendirme süresince ürün grupları standarttaki Anex C ‘ye göre belirlenerek sertifika üzerinde bu bilgiler belirtilir.

TS EN 10219-1 Belgesi Nasıl Alınır?

Belgelendirme süreci onaylanmış yetkili kuruluşlarca yapılmaktadır. Başvurunuzun akabinde dokümantasyon ve fiziki şartların firmanızda mevcut olması durumunda bu belgeye sahip olabilirsiniz.

TS EN 10219 Belgesi İçin Şartlar Nelerdir?

Standardın maddeleri EN 1090-2 belgelendirme sürecine yakındır. Belgelendirme başvurusunu yapmadan gerekli dokümantasyon şartlarının hazır olmasını tavsiye ederiz. Bu noktada önemli olan konu;
Malzemeleri üreten taraf mısınız?
Malzemeyi alıp işlem uygulayıp satan taraf da mısınız?

Al sat tarafın da mısınız?

Süreç içerisinde alınacak aksiyonlar bu hususlara göre farklılıklar göstermektedir.

Genel hatları ile Performans beyanı, onaylı tedarikçileriniz, değerlendirmeleriniz, müşteri şikayet ve öneriler için aldığınız aksiyonlar, uygun olmayan ürüne yönelik yaptıklarınız bunlardan bazılarıdır.

Denetim sırasında malzeme 3.1 sertifikasının olması ve ürünün ilk tip testlerinin yapılması önemlidir. Bu konuda hizmetimiz mevcuttur.

TS EN 10219-1 Belge Üzerinde Hangi Bilgiler Bulunur?

Belge üzerinde, beyan edeceğiniz boru malzemelerin kesiti, et kalınlığı, çelik malzeme kalitesi, dikişli veya dikişsiz olduğu belirtilir. Başvuru sırasında belirleyeceğiniz 10219-1 standardının Anex C tablosundaki ölçü skalasından seçmeniz gerekecektir. Tüm ölçüleri yazmanız mümkün değildir. 150 adete yakın ölçü skalası mevcuttur. İlgili belgelendirme firmasına bağlı olarak genellikle 2 sayfadan oluşan sertifikaya sahip olursunuz. Sertifikayı almaya hak kazanmanız durumunda “Fabrika Üretim Kontrolü Uygunluk Belgesi” alınmış olur.

İletişim Bilgilerinizi Aşağıdaki Formdan Gönderin Biz Sizi Arayalım!